EuroShop Store
-->

Trimax SM 2500 T2500 DVB-S Digital Spectrum Analyzer USALS+bonus

7248 Kč s DPH
5990 Kč bez DPH
6722 Kč s DPH
5555 Kč bez DPH
Ušetříte: 7% z ceny

Akce: odesíláme při obj. do 16h v prac. dnech ihned, zítra u Vás.!!! Dodání po celé ČR je možné i v sobotu!

TIP: Trimax SM2500 T2500 LCD plus - nová verze s AV IN (lze připojit externí zdroj Video, Audio L, Audio R (Cinch) a použít tak nově LCD display zařízení k zobrazení video signálu, kabel přiložen).

TIP: Pouze u nás od 9.2011 nový špičkový setting referenčních transpondérů na orbitu pro maximálně jednoduché nastavená sat. antény bez dalšího laborování a nastavování měřáku.

TIP2: tento produkt je vhodný vedle zaměřování sat. antény i na skenování pásma pro internetová pojítka Alcoma, s měrným konvertorem tak můžete prohledávat okolní spektrum a vybrat optimální umístění datového pojítka ...

 - Trimax Digital Spectrum Analyzer USALS + BONUS pouze u nás (navíc můžete přímo objednat s USB kabelem)

TIP: Pouze u nás na vyžádání získáte (toto software a nastavení setting a podporu jiní dodavatelé nenabízejí):

 • kvalitní setting list 64 satelitů s referenčními kmitočty (což ušetří několik dnů studování manuálu a zkoušení, tovární setting, nebo setting na webu je nepoužitelný)
 • Auto detekce pozice satelitu - jedině s touto funkcí zjistíte okamžitě, o jaký satelit se jedná.
 • DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2, USALS, GOTO X
 • Software 1.1.5 a settingy pro ČR (není na webu)
 • Lze příámo u nás získat USB adaptér (viz níže, pokud váš PC nemá RS232)
 • Pokud nemáte Trimax od nás, a chcete pomoci, cena za výše uvedené je 1990 Kč, stále ušetříte mnoho hodin laborování...

Trimax SM 2500 Digital Spectrum Analyzer - malý DVB-S měřák s nejlepším poměrem cen/výkon doplněný o TV obrazovku a spektrální analyzer.

Jedná se o unikátní zařízení k instalaci DVB satelitů ve své cenové a výkonnostní kategorii, menu přístroje je i v češtině.

Společnost Trimax se úzce specializuje jen na přístroje pro měření digitálního signálu a proto vyvinula a patentovala tyto měřáky Trimax, které jsou velmi dobrými pomocníky všem odborníkům, kteří při své práci potřebují měřit sílu a kvalitu digitálního signálu. Jejich největší výhodou je jednoduchost ovládání. Nabídka vás intuitivně dovede tam, kam potřebujete, bez složitého a zdlouhavého studování manuálů. Unikátní jsou měřáky Trimax SM s LCD monitorem, na kterém lze vedle parametrů družic sledovat i satelitní programy, žádné jiné zařízení v dané cenové třídě takové možnosti nemá!

Srovnejte si produkt cenově, parametrově a velikostně např. s

 • Satlook Mikro
 • Teleman ...
 • SatCatcher DIGIPRO EXCEL-TV MK 3 (obdobný vzhled a funkce, cena ale přes 20000 Kč) apod.

Měřáky Trimax Vás nezahltí množstvím funkcí, které nevyužijete, vše je jasné, přehledné a velmi intuitivní na první pohled.

S měřákem můžete pracovat až tři hodiny v kuse. V případě potřeby jej můžete pohotovostně dobít v autě a pokračovat v práci (přiložen je zdroj 230V/12V i kabel pro napájení z auta). Oba typy jsou kompatibilní s počítačem, můžete pravidelně a velmi jednoduše aktualizovat software popř. editovat menu/seznam satelitů.

Podporované jazyky jsou:
Chinese, English, Deutsch, Rusky, Turkce, French, Cesky, Portuguese, Slovencina, Polski, Espanol, Italian, Ellinika (doporučujeme přepnout do EN, protože některé pojmy nejsou přiliš vhodně přeloženy do CZ)

Trimax 2500 Digital Spectrum Analyzer:
http://www.youtube.com/watch?v=rcGWdgkuU5c
http://www.youtube.com/watch?v=E6fxyv18LU8

K produktu poskytujeme technickou podporu, poradu a pomoc (na telefonu).

Jako konkurenční výhodu dostanete přístup (na vyžádání po zakoupení) na stránku s aktuálními settingy s referenčními kmitočty satelitů pro snadné vyhledávání a updaty. V originálním settingu od výrobce nejsou ani hlavní družice, je nutno jej výrazně upravit, aby byl přístroj použitelný.

Q: po resetu (po prvním spuštění) po mě chce přístroj kód
A: kód je napsaný na registrační kartičce (uschovejte ji) a také je vylepen na zadní straně přístroje. Po resetu také je nutno natáhnout uživatelský setting s transpondery.

Q:Včera jsem objednal a dnes jsem dostal balík s Trimax 2500. Ten přístroj má poškrábaný dispej. Chtěl bych provést výměnu za nový.
A: odlepte si prosím ochrannou fólii z displeje. Displej je velmi tvrdý a poškrábání odolný...Fólie slouží jako ochrana při procesu výroby.

Trimax LCD folie

 

Obsah dodávky Trimax SM 2500 Spectrum Analyzer:

 • Měřák SM 2500 Trimax
 • ochranný obal (s protisluneční ochranou) + poutko na krk
 • nabíjecí kabel z vozu
 • nabíječka 230V
 • CD se softwarem
 • propojovací kabel (pro updaty a editaci) - s konektorem USB - RS232
  (komunikace je však po RS232 protokolu, pokud chcete USB, nabízíme ověřenou USB propojku (pokud Váš notebook/počítač) - lze prohlédnout a objednat zde

návod je v češtině, angličtině, němčině, telefonická podpora na naší hotline

Popis produktu Trimax SM 2500:

F konektor je výměnný (pokud se intenzivním a častýmn používáním opotřebuje či poškodí, tak jej snadno jej vyměníte)

System Capabilities  Fully DVB compliant  Yes
LNB/Tuner input  Connector  F type, female  
Frequency Range  950MHz-2150MHz  
Signal Level  -65dBm~-25dBm  
LNB Supply  13/18V, Max 400mA  
LNB Switch Control  22KHz  
DiSEqC  Ver 1.0  
Demodulator  Front End  QPSK  
Symbol Rate  2Msps~45Msps  
SCPC & MCPC Capable  Yes
Spectral Inversion  Auto Conversion  
System Resource  Processor  32 bit processor (200 MHz)  
SDRAM  16 Mbyte  
FLASH  2 Mbyte  
EEPROM  8 Kbyte  
Video Decoder  MPEG 2  Main Profile @ Main Level  
Data Rate  Up to 15M bits/s  
Resolution  720x576, 720x480  
Video Format  NTSC, PAL, SECAM  
Aspect Ratio  4:3, 16:9  
MPEG Audio  MPEG 1 layer 1 & 2  
Type  Mono  
Sampling rates  32,44.1 and 48 Khz  
Serial Data Interface  Connector  USB type  
Power Supply  Battery  1950 mA  
Supply Voltage  12.6 Volt  
Charger  90~240 Volt, 50/60 Hz  
Connectors  Digital Tuner Input  F type, female  
Physical Specifications  Size (3.5"Wx6"Hx1.75"D)  9.5x15.5x4.5 (cm)  
Weight (Net) 1.1 pds  0.50 Kg  

Aktuální software na vyžádání pro naše zákazníky: SW 1.1.5, odladěný setting pro Evropu, ČR s referenčními satelity, na email zašleme i SW s podporou NIT a nárok máte na aktualizované settingy

Výběr z recenze z magazínu Tele-satelliteS:
Vnitřní elektronika je obklopena robustním černým plastovým krytem. Měřidlo napájí 1950mA Li-On akumulátor ... přiložen je také propojovací kabel s RS-232 konektorem na straně PC a USB zakončením na straně měřáku ... LED dioda na čelním panelu indikuje proces nabíjení. V případě plného nabití se její barva změní na červenou ... možná se budete divit, proč výrobce montuje na měřák samce F a do příslušenství dodává přechodku samice-samice; namísto již z výroby nainstalované nainstalované
samice F-konektoru. Důvodem bylo, že exponovaná místa samice F konektoru jsou daleko více náchylná k poškození. Což by v takovém případě znamenalo servisní zásah čítající opravu, nebo výměnu konektoru. Zatímco v tomto případě by poničení signálové části konektoru znamenalo pouze jednoduchou výměnu přechodky. Evidentně zde výrobce přemýšlel při vývoji dopředu ... nastavit časovač, který vypne zařízení po uživatelem nastavené době (5, 10, 15 nebo 20 minut)... Ale i za slunečného počasí je za pomoci sluneční clonky obraz na LCD viditelný.

Dva indikační proužky pro kvalitu signálu (Q) a jeho sílu (I)... Mimo těchto dvou proužků zobrazuje displej Trimaxu výkon v dBuV, dále hodnoty BER a odstup signál/šum, čímž činí jemné doladění paraboly hračkou. Tyto informace poskytují montážníkovi extra stupeň přesnosti při nastavování antény, čehož by při samotném použití informačních proužků nemohlo být nikdy dosaženo...

Nejste-li si zcela jistí lokací satelitu na obloze, měřák nabízí šikovný kalkulátor úhlů přímo v hlavním menu, který vás
nasměruje na správnou pozici. Stačí zvolit Kalkulátor úhlů v hlavním menu, zadat současnou polohu a vybrat satelit, který
potřebujete najít. Kalkulátor vám nabídne azimut a elevační úhly potřebné pro nalezení požadované pozice.

Je-li dokončeno ustavení paraboly, můžete přejít k samotnému scanování transpondéru výběrem položky Hledat a stiskem OK. Všechny aktivní kanály byly nalezeny a uloženy do měřáku do pouhých deseti vteřin. Po následném opuštění menu je možno nalezené stanice sledovat na displeji. Stiskem směrových šipek nahoru/dolů je možno přepínat kanály, případně tlačítkem
OK vyvolat kompletní seznam stanic. Šipky vlevo/vpravo slouží k regulaci hlasitosti v režimu zobrazení na celou obrazovku a také slouží jako přepínání stran nahoru/dolů při zobrazení seznamu stanic. V seznamu je také možno sledovat vložený obraz právě voleného kanálu. Listováním lze ihned zobrazovat zvýrazněné stanice. Opětovným stiskem OK se zvolený program opět zobrazí na celou obrazovku.

Kvalita obrazu je v podstatě dobrá; dokonce i zvuk je ucházející, vezmeme-li v potaz, že se jedná o satelitní měřák! Přepínání mezi kanály zabere asi jednu vteřinu, což odpovídá běžnému satelitnímu recieveru, informační proužek je na okamžik zobrazen v dolní části obrazovky. Testovali jsme zařízení také na několika SCPC transpondérech a výsledkem bylo, že Trimax nemá problém s příjmem těmito nižšími přenosovými rychlostmi.

Jeho malá velikost a lehká konstrukce vám umožní vzít si s sebou Trimax k již nainstalované nebo nově instalované parabole, a to bez ohledu na to, co se na střeše, zemi, nebo stěně odehrálo, případně má odehrát. Dobře se drží jednou rukou a položky menu jsou na 3.5“ displeji dobře čitelné. Mohl by se tak stál ideálním pomocníkem pro profesionály v oboru. Bude zcela jistě i dost hobby uživatelů, kteří jej budou „muset mít“ pro doplnění své kolekce; z jejich pohledu je toto zařízení mobilním satelitním přijímačem, který lze vzít kamkoli s sebou, společně s malou parabolou.

Nacházíte-li se v oblasti kolem správné pozice, je možno tuto zjistit i za pomoci zvukového signálu, který přístroj vydává. Čím lepší signál, tím častějšípípnutí se ozývá. Úroveň indikace je konstantní a poměrně hlasitá. To je velké plus pro
instalace v okolí rušných ulic. Můžete-li tedy pracovat i bez hlasitého pípání, umožnil Trimax jeho vypnutí
stiskem tlačítka F2.

Vyzkoušeli jsme několik dalších satelitů a otestovali příjem FTA i kódovaných stanic, s nízkou i vyšší přenosovou rychlostí (nad 2 Ms/sec); zařízení zaměřilo signál vždy bez problémů.

Trimax zabudoval do jejich pouzdra
praktický kšilt proti slunci,
což jsme ohodnotili jako velmi
užitečné. Grafika se signálovým
proužkem, i síla signálu
vyjádřená v dBuV byla velmi
dobře čitelná.

Ve chvíli, kdy byla
instalace dokončena, provedli
jsme běžné automatické ladění,
jako u standardních recieverů.
Kvalita obrazu byla překvapivě
dobrá. Barevné podání bylo
na daleko vyšší úrovni, než u
laptopu, na kterém byl psán
tento článek. Dokonce zvuková
kvalita byla poměrně přijatelná,
vzhledem k malým rozměrům.
Takto vysokou kvalitu jsme
u měřícího zařízení opravdu
nečekali. Když navíc začnete
přepínat programy, napadne
vás zákonitě vzít jej s sebou na
další výlet. Koukat na TV pod
stanem? Proč ne?


Výhody:
+ Trimax je satelitní měřící zařízení kombinované s přijímačem. Měřák nabízí jak zvukové tak obrazové informace o signálu. Možnost zobrazovat obraz je jen výhodou; zákazníkovi tak můžete ukázat, že právě nainstalovaná sestava funguje správně. To může pomoci ve chvílích, kdy si klient myslí, že problém tkví v nastavení a neuvažuje nad problémem na straně přijímače.
+ Malá velikost i hmotnost a vysokokapacitní baterie dělají z tohoto měřáku ideálního společníka pro všechny instalační techniky.

Nevýhody:
- Nové transpondéry (frekvence) je možné zatím přidávat jen z počítače. Ale lze přímo v přístroji editovat stávající transponéry - není problém si v PC přidat pár volných míst pro každou družici.

 


Přidat do košíku:

 • Kód: Trimax-Spectral-Analyser
 • Přepravní hmotnost: 2kg
 • Dostupnost na dotaz, kontaktujte.
 • Výrobce: TRIMAX DVB-S

Sdílet / uložit stránku do záložek:
Jaggni to - klikněte a přidáte tuto stránku do svých záložek na JAGG.czJagg.cz  klikněte a přidáte tuto stránku do svých záložek na Linkuj.czLinkuj  klikněte a přidáte tuto stránku do svých záložek na Vybrali.sme.skVybrali.sme.sk  Sdílej tuto stránku za použití mnoha bookmarkovacích služeb! - česky
link to Facebook.comFacebook  link to del.icio.usdel.icio.us  link to TwitterTwitter  link to YahooYahoo | Sdílej tuto stránku za použití mnoha bookmarkovacích služeb! - english | [ Více... ] 
Copyright © 2020 EuroShop. Powered by EuroShop.


Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Texty, výtvarná, fotografická a jiná díla zde se nacházející jsou chráněny každé zvlášť i v celku včetně jejich uspořádání a bez prokazatelného souhlasu provozovatele je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem. Některé komponenty mohou obsahovat skryté ochranné prvky, které budou využity pro občanskoprávní i trestní řízení proti neoprávněným osobám.